fbpx
KurioziteteLajmeMaqedonia

I shumëkërkuar nga Italia, kapet në Qafë Thanë 47-vjeçari nga Gostivari, për çfarë akuzohet

I shumëkërkuar nga Italia, kapet në Qafë Thanë 47-vjeçari nga Gostivari, për çfarë akuzohet

QAFË THANË – Një 47-vjeçar banues në Gostivar, Maqedoni e Veriut është arrestuar në pikë Kufitare Qafë Thanë për shkak se ishte shpallur në kërkim.
I arrestuari është A. D. Gjykata e Torinos, Itali, ka caktuar për këtë shtetas, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Grup i strukturuar kriminal” dhe “Prodhimi e shitja e narkotikëve”.
Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Njoftimi i policisë:
Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar bie në prangat e Policisë.
Arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 47-vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprat penale “Grup i strukturuar kriminal” dhe “Prodhimi e shitja e narkotikëve”.

Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare Qafë Thanë, si rezultat i shkëmbimit të vazhdueshëm të informacioneve mes ZQK Interpol Tirana, në hyrje të Republikës së Shqipërisë, bënë të mundur arrestimin me qëllim ekstradimi drejt Italisë të shtetasit A. D., 47 vjeç, banues në Gostivar, Maqedoni e Veriut.
Gjykata e Torinos, Itali, ka caktuar për këtë shtetas, masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Grup i strukturuar kriminal” dhe “Prodhimi e shitja e narkotikëve”.
Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë. E.L /abcnews.al/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button