fbpx
KosovaKurioziteteLajme

Ndërron jetë Komandanti i UÇK-ës Esat Krasniqi

Sonte 24.03.2021 në moshën 70 vjeçare, ka ndërruar jetë ish-komandanti i UÇK-së dhe veprimtari i çështjes kombëtare gjenerali Esat Krasniqi, nga Prizreni, ai ishte Komandant në luftën e lavdishme te UÇK-ës  në Koshare përkrah Komandant Agim Ramadanit dhe shumë ushtarëve të tjerë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button