fbpx
BotaKurioziteteLajme

‘NATO ka nisur bombardimet’, momenti kur u dha lajmi (VIDEO)

Sot janë bërë 22 vjet nga nisja e bombardimeve të NATO-s kundër Serbisë.

 

Ndërhyrja e NATO-s erdhi pas shumë masakrave që forcat serbe po kryenin kundër popullatës civile në Kosovë.

 

Si sot 22 vite më parë, në televizionet shqiptare u dha lajmi i shumëpritur nga kosovaret se aleanca e NATO-s ka nisur bombardimet, shkruan Magazina.al, transmeton KultPlus.

 

Bombardimet e NATO-s mbi caqet serbe nisën në mars dhe vazhduan deri në qershor kur edhe u detyrua të dorëzohet ish-krimineli serb Sllobodan Millosheviq, i cili tërhoqi të gjitha forcat nga Kosova.

 

Më poshtë shihni momente kur moderatorja e lajmeve Besa Çeku- Buçinca, dha lajmin se NATO ka nisur bombardimet/

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button