fbpx
BotaKurioziteteLajme

Aksident në Itali, humb jetën një shqiptare (emri)

Aksident në Itali, humb jetën një shqiptare (emri)

Një 30-vjeçare shqiptare ka ndërruar jetë pas një aksidenti tragjik në Itali. Gruaja e re vdiq dje në kryqëzimin Celle në një pikë ku ka një ndryshim karrexhate.

 

Denada Neriaku, 30 vjeçe, e cila jetonte në Vado Ligure ishte me makinë kur ajo u përplas ballë për ballë me një kamion dhe më pas u përplas në mbrojtësen e rrugës. Megjithëse zjarrfikësit, ekipi mjekësori Kryqit të Artë të Albissola u mobilizuan me shpejtësi ajo nuk ja doli. Aksidenti shkaktoi edhe radhë të gjata automjetesh si në drejtim të Genova ashtu edhe në drejtim të Savona.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button