fbpx
AktualitetLajmeShqiperia

”Stuhi te medha po vijne ne vendin tone”, ja qytetet qe po pritet ti perfshije..

Moti i keq nuk do t’i nda.het vendit tonë, të paktën deri nesër.

Siç raportojnë mediat e rajonit, rry.ma ajri që vijnë nga veriu do të sjellin sasi të mëdha shiu në pjesën veriore si edhe në atë veri-perëndimore të Shqi.përisë.

Fenomeni pritet të kapë kulmin gjatë pas.dites dhe natës së sotme me sasi të mëdha shiu në zonat në fjalë.

Parashikohet që në këto zona të bjere 10-20 mm shi bre.nda orës, shoqëruar me rrufe të shumta.

Stuhia pritet të jetë më e fo.rtë në Shkodër, Lezhë, Tiranë, apo Durrës.
Gjatë ditëve që sapo kaluam, reshjet e den.dura të shiut shkaktuan përmbytje lokale në Durrës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button