fbpx
KurioziteteLajme

Rrëshqet në akull teksa po luante, plagoset 10-vjeçari, dërgohet me urgjencë në Tiranë në gjendje kritike

Rrëshqet në akull teksa po luante, plagoset 10-vjeçari, dërgohet me urgjencë në Tiranë në gjendje kritike

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Bulqizë, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një fëmijë 10-vjeç.

 

Bëhet me dije se fëmijame inicialet F.B., nga Fushë-Bulqiza, ka qenë duke luajtur në oborrin e shkollës kur ka rrëshqitur në akull dhe ka pësuar frakturë të rëndë në kokë

 

10-vjeçari ka marrë plagë të rënda dhe është dërguar në gjendje kritike në spitalin e Tiranës ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button