fbpx
LajmePolitika

KQZ miraton fondin paraprak për Partitë, PS “rrëmben” copën më të madhe, ja sa i mbetet PD dhe LSI

KQZ miraton fondin paraprak për Partitë, PS “rrëmben” copën më të madhe, ja sa i mbetet PD dhe LSI

Komisionit Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar ditën e sotme fondin paraprak për Partitë politike për fushatën zgjedhore në zgjedhjet e 25 prillit.

 

Partia Socialiste merr rreth 55.8 mln lekë, Partia Demokratike merr rreth 33.3 mln lekë për fushatën zgjedhore.

 

LSI merr rreth 18.9 mln lekë, PDIU merr rreth 5.5 mln lekë, PR merr rreth 3.9 mln lekë dhe LZHK 1.4 mln lekë, Bindja Demokratike merr rreth 1.4 mln lekë, PSD merr rreth 1.6 mln dhe FRD merr rreth 2.1 mln lekë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button