AktualitetLajme

Durrës, Arrestohet 25-vjeçari

Durrës, Arrestohet 25-vjeçari

Ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në lagjen nr. 4, në Durrës ku mbeti i p lagosur 25-vjeçari A. T., është zbardhur nga uniformat blu.

Policia bën me dije se nga hetimet ka rezultuar se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti fizik të çastit dhe më pas përplasja është agravuar deri në përdorimin e a rmëve të z jarrit, ku shtetasi A. B.. ka p lagosur me a rmë zjarri në krah, shtetasin A. T., i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “V rasja me dashje” mbetur në tentativë” dhe “A rmëmbajtja pa leje” në ngarkim të shtetasit A. B.., si dhe për veprat p enale “Mbajtja pa leje e a rmëve në banesë” dhe “Mbajtja pa leje e a rmëve të ftohta”, në ngarkim të shtetasit A.T.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button