fbpx
BotaLajme

Një stuhi rëre po vjen drejt Shqipërisë, pritet të godasë Greqinë dhe Ballkanin (FOTO)

Një stuhi rëre po vjen drejt Shqipërisë, pritet të godasë Greqinë dhe Ballkanin (FOTO)

Gjatë këtyre ditëve temperaturat kanë qenë të ulëta dhe disa zona të vendit janë mbuluar nga reshjet e dendura të dëborës.

Mediat greke kanë publikuar disa foto në atmosferë, ku duket një re pluhuri 800 km e gjatë.

Ajo ka ardhur nga Saharaja dhe pritet të prekë Greqinë dhe Ballkanin.

“Pas episodit të shkurtit të kaluar, një re e re dhe mbresëlënëse e Saharanit po kalon Mesdheun nga shkretëtira e Saharasë drejt Greqisë dhe Ballkanit jugor”, shkruan në Twitter Drejtoria e Përgjithshme për Industrisë Mbrojtjen dhe Hapësirën.

https://twitter.com/defis_eu?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1373922504935419904%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fnewsbomb.al%2Fnje-stuhi-rere-po-vjen-drejt-shqiperise-pritet-te-godase-greqine-dhe-ballkanin-foto%2F

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button