fbpx
KurioziteteLajmePolitika

KQZ zbardh emrat e kandidatëve që do të çojë për VERIFIKIM të THELLUAR, në listë Tom Doshi me ish-kryebashkiakun e PD dhe ish-futbollistin e Tiranës

KQZ zbardh emrat e kandidatëve që do të çojë për VERIFIKIM të THELLUAR, në listë Tom Doshi me ish-kryebashkiakun e PD dhe ish-futbollistin e Tiranës

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zbardhur emrat e kandidatëve që do t’i nënshtrohen një verifikimi të thelluar.

 

Në listë është kryetari i PSD-së Tom Doshi, së bashku me ish-kryebashkiakun e Mallakastrës Agron Kapllanaj dhe ish-futbollistin e Tiranës Gentian Muça.

 

Partia Socialiste ka 3 kandidatë të cilët do t’i nënshtrohen një verifikimi të thelluar dhe ata janë Artan Bitri, Halim Dauti dhe Leonard Beqiri.

 

Ndërkohë nga PD përveç Agron Kapllanajt dhe Gentian Muçës do të verifikohet pastërtia e figurës edhe për Rezart Tushën e Zef Hilën.

 

Koalicioni ABEOK:

 

– Altin Gjeloshaj

 

– Elsa Voka

 

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim:

 

– Arbër Arifaj

 

Partia Demokratike:

 

– Agron Kapllanaj

 

– Gentjan Muca

 

– Rezart Tusha

 

– Zef Hila

 

Partia Socialdemokrate:

 

– Kleo Murataj

 

– Tom Doshi

 

Partia Socialiste:

 

– Artan Bitri

 

– Halim Dauti

 

– Leonard Beqiri

 

KQZ po verifikon edhe kandidatët e tjerë, nëse për ndonjë prej tyre mund të ketë indicie për ta dërguar për verifikim të thelluar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button