fbpx
KurioziteteLajme

Zhbllokohet pas disa orësh Rruga e Kombit

  1. Zhbllokohet pas disa orësh Rruga e Kombit

Disa orë pasi u bllokua si pasojë e dëborës që ra mbrëmjen e sotme, Rruga e Kombit është zhbllokuar. Ndërhyrja e borëpastrueseve ka bërë që qarkullimi të rikthehet normalisht në këtë arterie kryesore të vendit, sikur duket edhe nga pamjet e siguruara nga ABC.
Në këtë aks problemet filluan pas dy aksidenteve, ku përmbysja e dy kamionëve solli radhë të gjatë, që më pas u shtuan me reshjet e dëborës në mbrëmje dhe faktin që disa automjete lëviznin pa zinxhirë. Por pas disa orësh situata u normalizua.
Reshje me intensitet më të lartë sot janë regjistruar në qarkun e Korçës, por edhe Kukës e Dibër, ku janë shënuar shumë probleme me bllokimet e fshatrave dhe mungesën e energjisë elektrike.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button