fbpx
KurioziteteLajme

Mjeku 41 vjeçar hidhet nga kati i tretë i spitalit, i infektuar me COVID përballej me simptoma të rënda

Mjeku 41 vjeçar hidhet nga kati i tretë i spitalit, i infektuar me COVID përballej me simptoma të rënda

Spitali ku ndodhi ngjarja e rende

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një mjek 41 vjeç është hedhur nga kati i tretë i spitalit.

 

Mjeku ishte i infektuar me COVID-19 dhe ndodhej i shtruar në spitalin Thriasio, ku po përballej me simptoma të rënda të infeksionit.

 

41 vjeçari u hodh nga akti i tretë dhe gjeti vdekjen e menjëhershme, ndërkohë që skena është parë nga të gjithë personat që ndodheshin poshtë spitalit.

 

Policia ka nisur hetimin dhe ka marrë në pyetje pjesëtarët e stafit të spitalit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button