fbpx
KurioziteteLajme

EMRI/ I dënuar me 12 vite burg, arrestohet 66-vjeçari në Shkodër

EMRI/ I dënuar me 12 vite burg, arrestohet 66-vjeçari në Shkodër
Policia e Tiranës në bashkëpunim me atë të Shkodrës kanë arrestuar një 66-vjeçar i shpallur në kërkim. Prend Kola është kapur nga sherbimet e Policisë së Shkodrës, pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar këtë shtetas me 12 vite burg, për veprën penale “Mashtrimi”, me pasoja të rënda.
“Fale bashkëpunimit dhe shkëmbimit të informacionit  midis Policisë të Tiranës dhe Policisë së Shkodrës, u bë e mundur kapja në Shkodër e 66-vjeçarit të shpallur në kërkim.
Në vijim të veprimeve nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar u bë ekzekutimi i  vendimit të ndalimit për shtetasin Prend Kola., 66 vjeç, i kapur nga sherbimet e Policisë së Shkodrës, pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar këtë shtetas me 12 vite burg, për veprën penale “Mashtrimi”, me pasoja të rënda”, njofton policia. g.v/abcnews.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button