fbpx
KurioziteteLajme

Të shtënat me armë në Kombinat, ky është 25-vjeçari që tentoi të vrasë A. K. për ‘hakmarrje’ (Si dhe pse ndodhi ngjarja)

Të shtënat me armë në Kombinat, ky është 25-vjeçari që tentoi të vrasë A. K. për ‘hakmarrje’ (Si dhe pse ndodhi ngjarja)

Foto ilustruese

Ngjarja e rëndë në Kombinat, ku mësohet se është qëlluar me armë zjarri nga një i ri, ka ndodhur sot në mesditë, bën me dije policia.

Nga informacionet zyrtare rezulton se 25-vjeçari që ka shtënë me armë është R.G. Vëllai i këtij të fundit ka pasur një konflikt me shënjestrën A. K. dhe i riu G. ka qëlluar në drejtim të banesës së tij për t’u “hakmarrë”, e më pas është larguar me shpejtësi.

Bëhet me dije gjithashtu se Korteshi ka qenë më herët i skeduara nga autoritetet, si i përfshirë në ngjarje kriminale. Po punohet për kapjen e autorit të dyshuar, R.G.
Njoftimi i policisë/ Tiranë
Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6 referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë dhe punohet për kapjen dhe shoqërimin e shtetasit R. G., 25 vjeç, pasi dyshohet se me datë 20.03.2021, rreth orës 15:10, në Kombinat, në rrugën “Shaban Bardhoshi”, dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër në afërsi të një banese dhe më pas është larguar me shpejtësi me një mjet.
Punohet për kapjen dhe shoqerimin e këtij shtetasi.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button