fbpx
KurioziteteLajme

Po ikte vetëm natën në shtëpi, polici i dehur sulmon gruan e re (VIDEO)

Po ikte vetëm natën në shtëpi, polici i dehur sulmon gruan e re (VIDEO)

Pamjet të rënda tregojnë momentin kur një polic i dehur jashtë shërbimit ka sulmuar një grua, e cila ishte vetëm në mbrëmje dhe po shkonte në shtëpi.

Oficeri Oliver Banfield, 25 vjeç, ka sulmuar Emma Homer, 36 vjeç duke e kapur nga mezi dhe fyti dhe duke i thënë se do ta arrestonte, ndërkohë që polici ishte pa uniformë dhe jashtë orarit të punës.

25-vjeçari e kapi nga pas gruan e re, nënë e dy fëmijëve, dhe tenoi ta rrëzonte në tokë, teksa ajo kishte nisur të ulëriste, raportojnë mediat e huaja.

Polici u paraqit në Gjykatën e Magjistraturës Leicester sot, por dënimi për të ishte një “arrest shtëpie” për 14 javë.

Ai gjithashtu u urdhërua të paguante një dëmshpërblim të vogël prej 500 dollarë 32 vjecares dhe kostot e gjykatës.

Mirëpo ku vendim ka ngritur shumë debat, pasi e kanë quajtur si sistem të dështuar për gratë dhe mbron burrat.

“Polici sulmon gruan që shkon vetëm në shtëpi pasi errësohet. Duhet të ketë qenë e tmerrshme për të por jo dënim me burg për oficerin,” shkruan 32-vjeçara në një postim në rrjetet sociale.

 

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button