fbpx
Show-Biz

Letrat e princeshë Dianës, shkrimet dërguar mikut të saj dalin në shitje në ankand

Ndonëse vitet kanë kaluar princeshë Diana vijon të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes.

Jeta e saj në familjen mbretërore britanike, jeta e saj private, mënyra se si vdiq mbarti shumë sekrete çka ngjallin kurozitetin e të gjithëve.

Por, cilat kanë qenë sekretet e Princeshë Dianës dhe ku rrëfehej ajo?

Letrat e shkruara dhe të shtypura prej saj tashmë janë në ankand në Cornwall, Anglin Jugperëndimore.

Dyzet letra që Princesha e Uellsit ia ka dërguar mikut të saj Roger Bramble midis viteve 1990 dhe 1997 përbëjnë një pjesë të 36 pjesëve që janë në shitje.

Menaxherja shtëpisë së ankandit, Mimi Connell-Lay, tha se pjesët individuale mund të arrinin një çmimin prej mbi 30,000 paund (41,800 dollarë).

10 të parat nga 36 pjesët ishin shitur për 17,300 paund, më shumë se gjysma e vlerësuar fillimisht .

“Kam një kuptim të vazhdimësisë reale, e dini, ajo qëndroi një person i ngrohtë, besnik, i dashur, pa marrë parasysh se çfarë tjetër po ndodhte. Dhe padyshim që ne e dimë se ajo periudhë ishte një periudhë trazirash të mëdha në jetën e saj. Ajo u nda nga Charles, u divorcuan, të gjitha llojet e gjërave ndodhën gjatë asaj kohe. E megjithatë marrëdhënia e saj me Roger ishte konstante. E dini, ai ishte padyshim një mik shumë, shumë i dashur për të dhe marrëdhënia e tyre qëndroi e njëjtë, dhe ai ishte gjithmonë mbështetës. Unë mendoj se do të thoshte shumë për të që të mbante lidhje me njerëzit që me të vërtetë kujdeseshin për të”, tha menaxherja.

“Unë mendoj se Diana pëlqente figurat e nënës, njerëzit nga të cilët mund të kërkonte udhëzime dhe këshilla. Dhe unë mendoj se letra tregoi se miqtë e saj ishin shumë, shumë te pakte – absolutisht kyç, ndoshta për mendjen e saj të vërtetë”, u shpreh ajo më tej.

Connell-Lay tha se leximi i letrave e kishte bërë atë të ndryshonte mendimin e saj “indiferent” për Dianën, duke shtuar se gjatë leximeve zbuloi se Princesha ishte një njeri i bukur dhe do të ishte shumë interesante të drekoje e të bisedoje me të.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button