fbpx
BotaKurioziteteLajme

Ngritën “shtëpinë e barit” me 2600 rrënjë kanabis, arrestohen 5 shqiptarë në Spanjë, mes tyre një grua

Ngritën “shtëpinë e barit” me 2600 rrënjë kanabis, arrestohen 5 shqiptarë në Spanjë, mes tyre një grua

Kanabisi i sekuestruar nga policia

Pesë shqiptarë mes të cilëve dhe një grua kanë rënë në prangat e policisë spanjolle në Zaragoza, pasi kishin kultivuar 2600 rrënjë kanabis në tre zona industriale të marra me qira.

 

Mediet spanjolle raportojnë se ne fillim u kap një 25 vjeçar shqiptar, ndërsa nga hetimet rezultoi se godinat ku po kultivohej kanabisi, ishte marrë me qira nga një shqiptare.

 

25 vjeçari që u kap në njërën prej shtëpive ku kultivonin kanabis dhe bashkombasi tjetër rezultuan pa leje qëndrimi, ndërsa tre të tjerët ishin me dokumente të rregullta në shtetin spanjoll.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button