fbpx
BotaKurioziteteLajme

Trafikonin drogë, shkatërrohet banda në Athinë, arrestohet një grek dhe 6 shqiptar, njëri i shpallur në kërkim për atentatin që iu bë shqiptarit në mes të qytetit (DETAJE)

Krimi i tmerrshëm/ 28-vjeçarja që u masakrua nga burri, ishte 6-javëshe shtatzënë

Droga e sekuestruar

Një bandë që trafikonte drogë, furnizonte me armë dhe kryente vjedhje në Atikë, u shkatërrua nga Nën-Drejtoria e Sigurisë së Athinës.

 

Bëhet me dije se policia helene ka arrestuar një 25-vjeçar grek dhe gjashtë shqiptarë, të cilët merreshin me trafikimin e drogës.

 

Shqiptarët që kanë rënë në pranga janë të moshës: dy 27-vjeçar, një 30, 31, 34 dhe 38 vjeçar. Gjithashtu është shpallur në kërkim edhe një shqiptar 32-vjeçar shqiptar.

 

38-vjeçar shqiptar ishte drejtuesi i organizatës. Ai ishte i përfshirë në blerjen dhe furnizmin me drogë, ndërsa greku 25-vjeçar e ruante drogën në një shtëpi në Peristeri dhe më pas i shpërndate, tek personat e tjerë të lartëpërmendur dhe trafikonin në zona të ndryshme të Athinës.

 

Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari 32-vjeç i shpallur në kërkim dhe 38-vjeçari i arrestuar janë edhe autorë të një ngjarjes së ndodhur më 26-2-2021, ku u qëllua me armë një shqiptar nga bashkëatdhetarët e tij. Personat në fjalë më pas u larguan me taksi, por harruan armën në makinë.

 

Policia greke bën me dije se shqiptarëve dhe grekut në banesë u janë gjetur:

 

kallashnikov

 

2 pistoleta,

 

226 gëzhoja të kalibrave të ndryshëm

 

468- gram kanabis

 

5- gram kokainë

 

laborator i pajisur plotësisht për kultivimin e kanabisit hidroponik me -6- fidanë

 

3 peshore precize elektronike

 

5- automjete

Burimi/Newsbombe.al

ΦΩΤΟ_4.JPG

ΦΩΤΟ_5.JPG

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button