fbpx
KurioziteteLajmeShow-Biz

U dënua me 4 vite burg për tjetërsimin e pronave, Apeli i Shkodrës kthen për rigjykim dosjen e ish-kryebashkiakut Fran Frrokaj

U dënua me 4 vite burg për tjetërsimin e pronave, Apeli i Shkodrës kthen për rigjykim dosjen e ish-kryebashkiakut Fran Frrokaj

Apeli i Shkodrës rikthen për gjykim dosjen e ish-kryebashkiakut Fran Frrokaj.

Gjykata e Apelit në Shkodër ka kthyer për rishqyrtim çështjen ndaj ish-kreut të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj. Bëhet me dije se dosja është kthyer për rishqyrtim për shkelje proceduriale nga Gjykata e Lezhës.

Burime për media raportojnë se në arsyetim thuhet se kjo gjykatë nuk ka formuluar saktë akuzën, si dhe ka ngritur akuza të pambështetur në prova.

Kujtojmë që ish-kryebashkiaku demokrat i Lezhës Fran Frrokaj është dënuar me 4 vite burg për “Shpërdorim detyre” nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, bashkë me ish-zyrtarë të tjerë të bashkise

Burimi/Newsbombe.al

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button