fbpx
BotaKuriozitete

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, antimafia i rrethon me helikopterë dhe policë, arrestohen 9 persona (Detajet)

Shkatërrohet banda italo-shqiptare, antimafia i rrethon me helikopterë dhe policë, arrestohen 9 persona (Detajet)

Një operacion i rëndësishëm anti-drogë u zhvillua me helikopterë dhe forca të shumta policie në orën 6 të mëngjesit, ditën e djeshme më 16 Mars në Milano.

Mediat italiane bëjnë me dije se si rezultat i operacionit u arrestuan 9 persona, mes tyre edhe shqiptarë.

Banda italo-shqiptare ishte e përbërë nga disa figura të njohura të familjeve të trafikut të drogës që si furnizues kishin shqiptarë.

 

Gjatë operacionit u arrit të sekuestrohej 10 kilogramë kokainë.

 

Kryetari, Giacomo Ghilardi i cili ndoqi nga afër operacionin tha: Kjo është një goditje e rëndë e cila iu shkaktua kriminelëve që kanë trafikuar për më shumë se 30 vjet në këtë lagje. Arrestimi i tyre erdhi si rezultat i një hetimi prej më shumë se një vit e gjysmë.

 

(R.G/FAxweb.al)

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button