fbpx
KurioziteteLajme

E reja shqiptare triumfon në Zvicër, shpallet kampione e Matematikës

E reja shqiptare triumfon në Zvicër, shpallet kampione e Matematikës
Janë të shumtë shqiptarët që kanë arritur të njohin sukses edhe jashtë kufinjve të vendin tonë.
Midis tyre renditet edhe emri i Dorea Robellin. Vajza me origjinë shqiptare ka arritur të shpallet kampione në olimpiadën e Matematikës në Zvicër.
Ajo ka mundur t’ia dalë e para mes shumë konkurentëve të tjerë. Dorea është një ndër ato raste që na bënë të gjithë të ndihemi krenar me arritjen e saj.
Pas kësaj fitoreje të renë shqiptare e pret një e ardhme e ndritur dhe e presin vetëm suksese.
Ajo ka mundur të fitojë falë punës dhe studimit. Familjarët e saj janë shumë të lumtur për këtë arritje të saj.
E si përfundmim mund të thuhet se Dorea i ka bërë të gjithë shqiptarët kudo që janë të ndihen krenar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button