BotaKurioziteteLajme

+18 PAMJET E RËNDA/ Ekzekutimi i banditit të ‘Camorras’ në Napoli, trupi i shtrirë në tokë dhe policia që rrethon zonën (VIDEO)

Ekzekutimi i banditit të ‘Camorras’ në Napoli, dalin PAMJET E RËNDA, trupi i shtrirë në tokë dhe policia që rrethon zonën (VIDEO)

Antonio Volpe – Vendngjarja

Mediat italiane  kanë publikuar pamjet e rënda pas vrasjes së anëtarit të bandës italiane Comorra, 77-vjeçarit Antonio Volpe.

Siç shihet edhe në video  trupi i viktimës është i shtrirë në tokë, ndërkohë që policia rrethoi zonën. Ai është ekzekutuar me breshëri plumbash nga një vrasës me pagesë, që ishte në një motoçikletë në Fuorigrota të Napolit, të hënën 15 mars.

Kjo nuk është hera e parë që ishin organizuar prita ndaj 77-vjeçarit të Camorra-s. Në vitin 2005 kishin tentuar për ta vrarë, por pa sukses. Ai  ishte një këshilltar i vjetër i klaneve Baratto-Bianco-Volpe.

 

Volpe ishte kunati i Antonio Bianco, që besohet të jetë një toger i dy vëllezërve që drejtojnë familjen Baratto.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button