fbpx
LajmeShendetesiShow-Biz

Tregon Doktori/ Nëse doni që mos të prekeni nga Ko vid! hani këto 3 ushqime çdo ditë

Tregon Doktori/ Nëse doni që mos të prekeni nga Ko vid! hani këto 3 ushqime çdo ditë9
Gjithçka që është e nevojshme për ndërtimin e imun’itetit tëfortë gjendet në këto ushqime.Ekzistojnë lloje “të panumërta” të baktterevee në sistemin tonë të tretjes, dhe nutricioniistët thonë se duhet t’u kushtoni vëmendje të veçantë ushqimeve që i përshtaten njërit prej tyre.
Per at ju eshte mire ta perdorni, çaji i gjelbër, shega dhe belushi”,“Secili nga këtaartikuj është i pasur me fitokimikate,përmbajnë tanin, flavonole,antocianinë, të cilat kanë veprim të shkëlqyeshëm antiok’sidues.
Propozimi i mjekut është që për kafjall të hani qull tërshëree me shtesa belushii dhe shege dhe bashkë me të të pini një filxhan çaj jeshil.
Në këtë mënyrë turpit do t’i siguroni të gjitha materiet e domosdoshme për forcim të sistemit të imun’itetit,shkruan ditorja.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button