fbpx
BotaKurioziteteLajme

Ne muajin e shtate te shtatzanise u diagnostikua me kancer, e lindi femijen por nuk arriti ta shikonte të rritej

Ne muajin e shtate te shtatzanise u diagnostikua me kancer, e lindi femijen por nuk arriti ta shikonte të rritej
Ishte në muajin e shtatë të shtatzanisë, por bota për të u përmbys. Dana Scatton u diagnostik ua me kancer dhe mjekët i thanë se nuk do të jetonte aq gjatë sa për të parë vajzën të rritej. Ajo ishte ende një adoleshent e kur u bë nënë dhe mjekët i thanë se kishte vetëm disa muaj jetë për shkak të tumorit agresiv në kokë.
Në Janar ajo solli në jetë vajzën Aries Marie dhe nisi  trajtimin për të luftuar sëmundjen vdekje prurëse. 19-vjeçarja nga Pensilvania e SHBA, udhëtoi drejt Meksikës në një klinikë që pretendonte se kuronte pacientët e prekur nga ky lloj kanceri.

E njëjta klinik ë në të kaluarën ka dështuar të kurojë këdo me këtë sëmundje dhe mjekët shpesh herë janë akuzuar.
Pavarësisht vendosmërisë së Dana për të luftuar që të shikonte vajzën e porsalindur teksa rritej, familja e saj njoftoi pak ditë më parë gjatë se 19-vjeçarja u nda nga jeta.
Dana mësoi se diçka me të nuk shkonte në vitin 2017, kur përpiqej të fliste dhe të hante. Sa vinte dhe gjithçka po bëhej më e vështirë. Një ditë teksa vraponte për të kapur autobusin që të shkonte në shkollë, ajo u rrëzua dhe nuk mundej të ecte. Mendoi se të gjitha këto që i ndodhnin shka kto heshin nga shtatzania.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button