fbpx
Bota

Greqia ‘nën kthetrat’ e mutacionit britanik, shënohen 52 vdekje dhe 2512 të infektuar me Covid

Greqia konfirmoi 2 512 infeksione të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, me 7 nga këto të identifikuara në pikat hyrëse në vend, sipas Organizatës Kombëtare të Shëndetit Publik (EODY).

Greqia ka konfirmuar 219 521 infeksione nga fillimi i pandemisë.

Gjithsej 545 pacientë janë në ventilator në spitale dhe mosha e tyre mesatare është 68 vjeç.

Për më tepër, 444 pacientë me Covid-19 u pranuan në spitale në 24 orët e fundit, një rënie prej 4,31% që nga dita e mëparshme.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button