fbpx
BotaKurioziteteLajme

ARRESTOHET ISH-PRESIDENTJA E PËRKOHSHME E BOLIVISË JEANINE ANEZ

ARRESTOHET ISH-PRESIDENTJA E PËRKOHSHME E BOLIVISË JEANINE ANEZ
Jeanine Anez, e cila mori pushtetin në Bolivi si presidente e përkohëshme pas rrëzimit të nëntorit 2019 të presidentit të atëhershëm Evo Morales, është arrestuar nën dyshimin e kryengritjes.
Njoftimin e ka bërë të ditur qeveria e re. Urdhri i arrestimit të Anez është lëshuar nga një gjykatë të Premten dhe është ekzekutuar mëngjesin e sotëm, njoftoi Ministri i Qeverisë Carlos del Castillo në Tëitter.
Ai e përshëndeti zhvillimin si një hap përpara për t’i dhënë popullit bolivian drejtësinë e merituar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button