fbpx
Sport

Sporti në zi, ndahet nga jeta ish-futbollisti i Tiranës

Një tjetër ish-futbollist i Tiranës është ndarë nga jeta. Sadik Struga është i fundit që pikëllon bardheblutë para derbit me Partizanin.

25 herë kampionët e vendit kanë dhënë lajmin e hidhur dhe i shprehin ngushëllimet e tyre familjarëve të Strugës, i cili ka qenë pjesë e Tiranës në vitet ’50.

“Klubi i Futbollit Tirana shpreh ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të Sadik Struga. Klubi i bashkohet dhimbjes së familjarëve dhe shpreh nderimet për figurën e ish-futbollistit, i cili dha një kontribut të madh për sportin.

Ai mbajti veshur fanellën e Tiranës si mbrojtës i djathtë në vitet ‘50”, shkruhet në postimin e bërë nga klubi i Tiranës në rrjetet sociale.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button