fbpx
BotaDiasporaLajme

Ja çfar pritet të firmosi Rama në Itali/Do kursejnë shqiptarët ml Euro

 

Rama: Xhaçka do të firmos nesër marrëveshjen për patentat e shqiptarëve në Itali

 

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se nesër ministrja e Jashmte, Olta Xhaçka, do të udhëtojë drejt Italisë dhe do të takohet me ministrin Luigi di Maio.
Rama shton se nesër do të firmoset marrëveshja për patentat e shqiptarëve. Më tej Rama falënderon di Maion për këtë marrëveshje që do të firmoset nesër.
“LAJM I MIRË. Nesër ministrja Olta Xhaçka zyrtarizon në Romë marrëveshjen për lejet e drejtimit të shqiptarëve në Itali”, shkruan ndër të tjera Rama.
Edhe pak ditë më parë Rama, teksa ishte në Itali për 30-vjetorin e eksodit të shqiptarëve në Itali i kërkoi ministrit italian që të mos harronte marrëveshjen për patentat se shumë shqiptarë i ishin ankuar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button