fbpx
AktualitetKurioziteteLajme

10 filmat më të famshëm ku aktorët u dashuruan realisht

10 filmat më të famshëm ku aktorët u dashuruan realisht

Posted By: Marjana Ciku 0 Comment dashuruar, filma

Jemi zyrtarisht në fundjavë! Për këtë arsye kemi vendosur t’ju sjellim në vëmendje 10 filma, ku aktorët i përjetuan ndjenjat përtej rolit.

Gigli (2003)

Sipas komplotit, Ricki (Jennifer Lopez), me një urrejtje vrasëse për burrat, çmendet për një djalë karizmatik të quajtur Larry (Ben Affleck). Që nga takimi me të, jeta e saj e re fillon të shkëlqejë. Kur ra dakord për rolin, a e dinte Jennifer se do të dashurohej plotësisht me këtë djalë të gjatë, të hollë dhe të pashëm? Fakti mbetet: aktorët filluan një marrëdhënie romantike gjatë xhirimeve.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Në film, Penélope Cruz dhe Javier Bardem luajtën më tepër një çift të pazakontë të martuar. Temperamenti i nxehtë spanjoll i personazheve ishte tejmbushur nga pasioni. Këto shkëndija emocionale rezultuan në një romance, që më vonë u shndërrua në një martesë të shëndetshme

Cruel Intetions (1999)

Ajo që ne zakonisht e quajmë kimi në dashuri, ndodhi me aktorët Reese Witherspoon dhe Ryan Phillippe, ndërsa ishin duke xhiruar në Cruel Intentions.

 

The Apartament (1996)

Gjatë xhirimeve, ndjenjat lindën mes aktores italiane, Monica Bellucci dhe aktorit francez Vincent Cassel, i cili kishte reputacionin e një burri të paqëndrueshëm me gratë. Një çift u krijua, duke mbetur për shumë vite, një nga më të bukurit në botën e kinematografisë.

The Rum Diary (2010)

Ky film ishte vendimtar për Johnny Depp, mashkullin më të dëshiruar nga gratë në të gjithë botën. u bë vendimtar në fatin e bukur Johnny Depp, i dashur nga miliona gra në të gjithë botën. Kjo sepse ai ra në dashuri me Amber Heard. Pas xhirimeve, i propozoi aktores, megjithëse Vanessa Paradis ishte duke pritur më kot për propozimin e Johnny-t pas një lidhje 14-vjeçare.

Step Up

Shumë prej nesh kanë dëshirë ta shikojnë këtë film pa pushim, jo vetëm sepse na bën të kërcejmë. Një arsye tjetër pse e duam Step Up janë sytë e dashuruar të Channing Tatum dhe Jenna Dewan. Aktorët tani janë të martuar dhe po rrisin një vajzë të vogël.

 

Days of Thunder (1990)

A ju kujtohet fillimi i karrierës së filmit të Nicole Kidman, kur ajo kishte kaçurrela të kuqe? Ishte koha kur Tom Cruise u takua me të, në realizimin e filmit Day of Thunder. Romanca në ekran u kthye shpejt dhe në jetën reale. Në atë kohë, aktorët ishin një nga çiftet më të ndritshëm të Hollywood-it.

Alfie (2004)

Për Jude Laë nuk ishte ndonjë problem për të luajtur Casanova. Ishte gjithashtu e lehtë për të që të xhironte skenat e dashurisë me Sienna Miller. Kjo sepse aktorët patën një romancë gjatë xhirimeve e cila u zhvillua me shpejtësi.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

A ia vlen të thuash diçka në këtë rast? Në këtë foto, ne shohim të preferuarin tonë Brad Pitt dhe Angelina Jolie në xhirimet e atij filmi fatal. Të gjithë e dimë se në çfarë rezultoi kjo romancë: 12 vjet martesë dhe lindja e tre fëmijëve (pa llogaritur të birësuarit!).

The Amaizing Spider-Man (2012)

Andrew Garfield, u zu në një rrjetë magjepsjeje ndaj aktores Emma Stone. Çifti është ende në një lidhje.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button